Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Trawertyn płytki we wnetrzu mieszkania

Trawertyn płytki

Trawertyn to bardzo ciekawy materiał, który jest już od wielu lat wykorzystywany do tworzenia wielu niesamowitych wnętrz. Materiał ten wykorzystywany był już w starożytnym Egipcie, dlatego można powiedzieć, że jest to bardzo szlachetny materiał.

Swoim wyglądem oraz budową przypomina marmur, który jest przez wszystkich uwielbiany. Jest to jednak kamień nieco bardziej porowaty, którego pozyskiwane jest dosyć skomplikowane, jednak warto się nim zainteresować ze względu na wysoką trwałość.

Z tego też powodu idealnie nadaje się do tworzenia płytek, które często wystawiane są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie jest on jednak zalecanym materiałem do stosowania na zewnątrz, lecz z pewnością dobrze sprawdzi się np. w łazience.

Zastosowanie płytek z trawertynu

Płytki dekoracyjne wykonane z materiału, jakim jest trawertyn, bardzo dobrze nadają się do dekoracji łazienek, kuchni, a także salonów. Ich montaż jest bardzo prosty, a ze względu na dużą wytrzymałość, przez długi czas wyglądają estetycznie.

Warto pamiętać, że trawertyn płytki są jednak mniej wytrzymałe od granitowych, dlatego nie stosuje się ich na zewnątrz. Posiadają one jednak unikalne i niesamowite wzory, których nie da się uzyskać na płytkach ceramicznych. Z tego powodu płytki z tego materiału wyglądają znacznie bardziej zjawiskowo oraz elegancko.

Gdzie najlepiej zastosować płytki z trawertynu?

Skoro wiadomo, że płytki z trawertynu nadają się idealnie do wnętrz, to warto zastanowić się, gdzie konkretnie będą one dobrze pasować. Ze względu na kolor kamienia, jakim jest trawertyn, płytki tego  typu idealnie nadają się do wnętrz o rodzinnym i ciepłym klimatem. Przede wszystkim są one stosowane we wnętrzach rustykalnych, kolonialnych oraz vintage.

Płytki z trawertynu można montować na posadzkach, a także na ścianach w łazience, kuchni oraz salonie. Materiał ten jest bardzo uniwersalny, dlatego śmiało, można go stosować w najróżniejszych miejscach, jeżeli tylko  pozwalają na to warunki.

« Otulacze dla niemowląt – wyjątkowy prezent – Jaki internet za granicą? – roaming T-mobile »

Autor:
admin
Date:
12/18/2022 um 15:34
Category:
Bez kategorii
Tags:
,  
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony