Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Dziecko w rodzinie

Według prawa Rzeczpospolitej Polskiej, rodziną nazywa się już związek małżeński dwojga ludzi, mężczyzny i kobiety, jednakże w pojęciu większości małżeństw jest to rodzina niepełna, rodzina, w której brakuje jeszcze tego najważniejszego w ich rozumieniu pierwiastka – dziecka.

Miłość rodziców do dziecka

Uważają oni, iż rodzinę tworzy dopiero dziecko, które wkracza w ich życie i zmienia każdego z nich zarówno od strony fizycznej jak i od strony emocjonalno-psychologicznej. Takie zmiany zachodzą najbardziej w umyśle i fizjonomii kobiety, która wydaje na świat potomka podczas niewyobrażalnego bólu. Poświecenie to jest poświęceniem „okraszonym” gigantyczną miłością do dziecka, która z racji swojego istnienia niejako zakrywa czy też przyćmiewa wszystkie niedogodności w postaci bólu i strachu przed nieznanym.

Wiele obaw o dziecko

Nieznane oznacza w tym przypadku oczywiście miłość a w szczególności jego nieodłączną cześć zwaną troską i obawą o przyszłość i o zdrowie nowo narodzonego członka rodziny i społeczeństwa. W sercu rodziców rośnie także obawa, co do właściwego wychowania i przygotowania dziecka do życia.

 – Potrzeby dziecka »

Autor:
admin
Date:
05/06/2010 um 16:36
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony