Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Folie do szyb i rolety samochodowe przydatne przy dziecku?

Po co kupować folie do szyb i rolety samochodowe? Tego typu akcesoria samochodowe są idealnym rozwiązaniem podczas jeżdżenia w słoneczne dni z dzieckiem na pokładzie. Sprawdzają się nie tylko w letnie upalne dni, ale także te chłodniejsze i zimowe, kiedy słońce razi jeszcze mocnej poprzez odbijanie promieni od powierzchni śniegu. Rolety samochodowe i folie do szyb warto wybrać gdy podróżują z nami dzieci, nie tylko zapewni im to większy komfort jazdy, ale także ochroni wzrok przed uszkodzeniem. Dodatkowo są idealnym rozwiązaniem dla podróżników, którzy lubią przesypiać jazdę, zarówno tych małych, jak i tych większych. Bardzo dobrze sprawdzają się także podczas podróży z psem, który boi się otaczającego świata.

Folie i rolety samochodowe – rodzaje

Na rynku znajdziemy folie do szyb i rolety samochodowe w milionach kolorów i rodzajów. Począwszy od tych najzwyklejszych czarnych, które teoretycznie mają najmniejsze szanse przepuszczania światła do tych z księżniczkami i motywami z bajek. Standardowe folie do szyb najczęściej kupimy w kolorach ciemnych i metalicznych, jednak gdy wybieramy rolety samochodowe wybór wzorów jest o wiele bardziej zróżnicowany.

Montaż

Aby zamontować folie do szyb należy najpierw dokładnie oczyścić szybę specjalnym preparatem, a potem precyzyjnie dociąć folie. Dopiero na końcu folie do szyb trzeba z bardzo dużą precyzją przykleić.
Rolety samochodowe montuje się za pomocą przyssawek, wcześniej należy odtłuścić szybę. Przyssawki muszą bardzo dokładnie przylegać do powierzchni, tak aby nie udało się ich z łatwością oderwać.

Co jest lepsze – folie do szyb czy rolety samochodowe?

Zarówno folie do szyb i rolety samochodowe mają swoje wady i zalety. Folie do szyb są zdecydowanie trudniejsze w montażu, ale jednocześnie montuje się je na dłuższy okres użytkowania. Rolety samochodowe łatwiej zamontować, a ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je rozwijać i zwijać regulując tym samym poziom przepływu światła. Jednak jeśli są niedokładnie zamontowane mogą zostać zerwane przez dziecko albo odpaść samoistnie.
Decyzje czy lepsze są folie do szyb, czy rolety samochodowe powinien każdy podjąć indywidualnie w oparciu o swoje własne potrzeby i doświadczenia.

« Metalowe szafki szkolne i ich zalety – Czy usuwanie 8 jest bolesne? »

Autor:
admin
Date:
10/22/2020 um 11:35
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony