Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Jak podróżować z dzieckiem busem z Niemiec do Polski?

Zbliżają się wakacje i każdy z nas myśli, gdzie w tym roku pojechać. Część z Was na pewno ma już rezerwacje, a inni zdecydowanie wolą jeździć na własną rękę. Nie ważne, w której grupie jesteś, to i tak pozostaje Ci jeszcze kwestia transportu. Z tego co mi wiadomo, to część biur podróży organizuje w zakresie opłaty za całe wakacje w Niemczech.

Ale zazwyczaj są to autobusy, a teraz zdecydowanie stawia się na samoloty. Jednak co mają zrobić osoby, które nie lubią lata samolotami albo po prostu nie mogą ze względów zdrowotnych?

Podróżowanie z małym dzieckiem

Podróż z dzieckiem z Niemiec to często nie lada wyzwanie. Zwłaszcza gdy dziecko jest jeszcze małe i jazda ją męczy. Często wielogodzinna jazda busem męczy nas dorosłych, więc co więc może powiedzieć takie małe dziecko. Warto więc wybrać sprawdzonego busa, który będzie klimatyzowany i który będzie w stanie na naszą prośbę zrobić postój.

Jak się przygotować do podróży z małym dzieckiem

Pozostaje tylko jeden wybór. Busy do Polski z Niemiec i z powrotem. Piszę od razu dwie wersje, ponieważ nie wystarczy pojechać, trzeba też jakoś wrócić z powrotem do domu. Jakie są plusy takiego rodzaju podróżowania? Po pierwsze jest szybsze niż w przypadku autokarów. Po drugie jeździ mniej osób, a więc jest też spokojniej.

W autokarze zazwyczaj ciągle ktoś się śmieje, ktoś gada, więc nie bardzo jest czas, kiedy można odpocząć. A zazwyczaj w podróży odpoczywamy, by mieć siłę później na zwiedzanie. Powiedzie, że bus to ciasto i nie wygodnie. Kiedyś tak, teraz to wszystko jest zupełnie inaczej. Samochody są nowe, zdecydowanie jest więcej miejsca. A jeszcze jak nie jedzie komplet, to bez problemu można się rozłożyć i wygodnie jechać.

Długa podróż jak wykorzystać ten czas

Jednak jest jedna mała niedogodność. Jedzie się dość długo. Więc trzeba być przyzwyczajonymi do dłuższego siedzenia. Albo po prostu trzeba się uzbroić w cierpliwość. Wziąć ze sobą poduszkę, kocyk i książkę, by droga minęła miło. W czasie podróży oczywiście są postoje, na których można rozprostować nogi, a nawet zjeść ciepły posiłek.

I pamiętaj, jeśli tylko dzieje się coś złego, to koniecznie powiedz o tym swojemu kierowcy. Wspólnie na pewno rozwiążecie problem.

« Jakie prezenty są odpowiednie dla dzieci? – Jaka firma do remontu czy malowania w pokoju dziecka? »

Autor:
admin
Date:
06/03/2016 um 15:33
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony