Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Mężczyzna a dziecko

Dla nowego elementu życia rodzinnego, jakim niewątpliwie staje się dziecko, od samego początku jego życia, a więc od momentu jego poczęcia, najważniejszą rzeczą staje się dla niego jego własna matka. To ona nosi go pod swoim sercem przez niewiarygodną ilość czasu, przez całe 9 miesięcy staje się dla niego jedyną osobą, jedynym głosem, który zapamiętuje i jedynym odczuciem, które poznaje.

Życie rodzinne

Swojego ojca poznaje w coraz to większym stopniu dopiero po swoich narodzinach. Widzi i odczuwa wszystkie aspekty, które łączą jego matkę i ojca, jednak w stosunku do ojca jest mniej ufny, uczy się go kochać.

Wychowanie dziecka przez obojga rodziców

Przed mężczyzną stoi niebagatelne i niezwykle trudne zadanie, nauczyć się obcować z dzieckiem, tak, aby ono mogło uczyć się jego miłości. Dziecko powinno od najmłodszych lat przebywać i bawić się z obojgiem rodziców, co gwarantuje zrównoważony i prawidłowy rozwój nowego członka rodziny.

Mężczyzna natomiast powinien budować jak najlepszy obraz siebie samego w oczach dziecka, powinien zastanowić się, jaki ma być ojciec, czym się charakteryzować oraz co jest dla dziecka najlepsze.

« Potrzeby dziecka – Wychowanie dziecka »

Autor:
admin
Date:
05/06/2010 um 23:38
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony