Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Mój przyjaciel – dziecko

Zaufanie własnemu dziecku zdecydowanie leży w kwestii rodziców, jednakże nie należy na tym poprzestawać. Patrząc na własne dziecko należałoby zadać sobie jedno pytanie: „Jak ja traktuję własne dziecko i czym to się różni z traktowaniem swoich znajomych czy przyjaciół?”.

Nie krytykuj dziecka za każdy błąd

Jednym z przykładów tej różnicy jest fakt krytykowania dziecka za każdy błąd, – co prowadzi do budowania w nim niepewności i nie stałości w kierowaniu własnym życiem, dziecko bardzo często wie, że popełniło błąd i musi ponieść karę, ale kara powinna być adekwatna do rangi popełnionego czynu. A czy skrytykowałbyś za coś swojego najlepszego przyjaciela? Odpowiedź brzmi „nie”, bo bałbyś się, że się obrazi, że nakrzyczy itd.

Zachowania asertywne

Obydwoje rodziców powinno włączyć w kontaktach ze swym dzieckiem zachowania asertywne, powinni zacząć przewidywać przyszłość i zważać na każde swoje słowo i czyn wobec dziecka. Często zdarza się, że tylko pozornie rodzice wiedzą, że dobrze wychowują własne dzieci, a po bliższym przyjrzeniu się, znajdują błędy i poprawiają je, czują, że dając pewną wolność dziecku, zbliżają się do niego.

« Wychowanie dziecka – Jazda konna – dla dziecka? »

Autor:
admin
Date:
05/07/2010 um 12:11
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony