Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Pieluszki wielorazowe dla dzieci – warto?

Pieluchy wielokrotnego użytku stają się coraz bardziej popularne, jednak nie są one nowym wynalazkiem. Jeszcze w latach 90, większość mam korzystała z wielorazowych pieluch tetrowych. Z powodu wygody, zostały jednak wyparte przez pieluchy jednorazowe. Teraz, ze względów ekologicznych, wielu rodziców z powrotem decyduje się na używanie na co dzień pieluszek wielorazowych. Nie są one jednak zwykłą tetrą, jak jeszcze niedawno. Dziś są to nieprzemakalne, wieloelementowe i proste w użytkowaniu pieluchy.

Z czego składają się pieluchy wielorazowe?

W skład jednej pieluchy wielokrotnego użytku wchodzi: otulacz i chłonny wkład wykonany z frotté, bawełny lub bambusa. Są również jednorazowe i biodegradowalne wkładki izolujące kupę. Jest to wkład w formie chusteczki, który można wraz z kałem, wyrzucić do toalety. Otulacze są wykonane z materiału nieprzemakalnego, wełny lub bawełny.

Zalety pieluszek wielorazowych.

Eko pieluszki dla dzieci (zobacz) są bardzo korzystne. Pozwalają skórze oddychać. Nie są nasączone środkami chemicznymi. Początkowo są sporym wydatkiem, jednak już po kilku miesiącach ich koszt się zwraca. Łatwo utrzymać je w czystości. Pieluszki wielorazowe nie sprawiają też trudności w przewijaniu na spacerach czy wyjazdach. Można je przygotować i złożone zestawy spakować do torby. Nie są one więc trudniejsze w obsłudze niż pieluchy jednorazowe.

Rodzaje pieluch wielorazowych.

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów pieluch wielokrotnego użytku. Rodzic może wybierać wśród pieluszek wielorazowych AIO (All In One), w których wkład jest wszyty na stałe, otulaczy z wkładami, otulaczy SIO (Snap In One), kieszonek, do których wsuwa się wkład, formowanki (najczęściej polecane na noc), otulaczy wełnianych, które zapewniają dodatkową ochronę przed przeciekaniem. Zamiast specjalnych wkładów można stosować zwykłe pieluchy tetrowe.

Są też różne rozmiary – najmniejsze dla noworodków, największe dla dwu – trzylatków. Jeden rozmiar wystarcza na około pół roku, ponieważ są one regulowane za pomocą napów.
Pieluszki wielorazowe są dobrą inwestycją. Po pierwszym wydatku odciążają budżet domowy oraz środowisko. Są też bezpieczne i zdrowe dla skóry dziecka.

« Przydatne artykuły i gadżety dla dzieci – Witamina D suplementacja u dzieci »

Autor:
admin
Date:
02/19/2021 um 12:55
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony