Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Potrzeby dziecka

Najważniejszą potrzebą dziecka, które pojawia się w rodzinie jest miłość. Według wielu autorów zajmujących się psychologią i wychowaniem dziecka wyjaśnia, że dziecko w swych pierwszych latach życia jest istotą empatycznie rozumiejącą. Empatia, czyli zdolność do wyczuwania emocji, jest domeną każdego człowieka, jednak zatraca się ją w miarę dorastania.

Rozwój dziecka

Dziecko jest w stanie, nawet nie rozumiejąc uczuć, zareagować na każdą zmianę emocjonalną swoich najbliższych, którymi są oczywiście rodzice. Dziecko potrzebuje miłości jako uczucia uniwersalnego i ponad czasowego, aby mogło się swobodnie rozwijać i uczyć.

Budowanie więzi z dzieckiem

Wyrazem miłości jest dotyk, branie na ręce czy także uśmiech na twarzy i pogodne usposobienie, należy jednak nadmienić, że obowiązek ten wynikający z prawdziwego uczucia pomiędzy małżonkami nie leży tylko po stronie kobiecej „strony medalu”.

Ze względu na charakter i potrzeby fizjologiczne dziecka najbliższą osobą zawsze będzie dla niego matka. Jednak zadaniem ojca jest nie tylko „zarabianie” na swego potomka, ale budowanie więzi między nim poprzez stopniowe oswajanie ze swoją osobą.

« Dziecko w rodzinie – Mężczyzna a dziecko »

Autor:
admin
Date:
05/06/2010 um 17:37
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony