Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Smartband – gadżet na prezent dla dziecka?

Opaska sportowa lub opaska fitness zwana potocznie smartband to urządzenie elektroniczne, które monitoruje aktywność fizyczną używającej je osoby. Nazwa urządzenia pochodzi z angielskiego i stanowi połączenie słów – „smart” – „mądry” i „band” – „opaska”, stąd w Polsce urządzenia te znane są także jako inteligentne opaski.

Jak wgląda i działa opaska sportowa?

Smartband przypomina zegarek elektroniczny i może być tak wykorzystywany, ponieważ ma funkcję pomiaru czasu i daty. Najprostsze inteligentne opaski mają jedynie funkcję liczenia kalorii i kroków oraz pomiaru dystansu. Bardziej rozbudowane modele smartband mogą również monitorować czas i jakość snu, mierzyć ciśnienie, sprawdzać czas aktywności fizycznej, mogą też o niej przypominać, jeśli osoba zbyt długo się nie porusza.

Najnowsze modele są w stanie nawet zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej. Inteligentne opaski mogą być dedykowane do rodzaju aktywności, np. te na basen będą wodoszczelne.

Smartband a smartwatch?

Smartband może współpracować z telefonem komórkowym wyposażonym w odpowiednią aplikację. Dzięki czemu jest on w stanie przekazywać informacje o przychodzącym połączeniu czy wiadomości SMS. Dedykowane aplikacje mogą przechowywać dane z treningów, pozwalając monitorować aktywność czy jakość snu w dłużnym okresie czasu.

Inteligentne opaski przypominają smartwatche i często z nimi mylone. Nie jest to jednak to samo. Zazwyczaj opaska ma mniej funkcji niż smartwatch. Jej działanie skupia się raczej na celach sportowych.

Czy warto zakupić opaskę sportową?

Inteligentne opaski pełnią rolę motywacyjną. Coraz więcej badań wskazuje, że mają one pozytywny wpływ na zdrowie, przyczyniając się do wzrostu aktywności fizycznej oraz redukcji masy ciała. W dobie galopującej epidemii otyłości jest to niezwykle istotne. Oprogramowanie wspierające smartband umożliwia konkurowanie z innymi użytkownikami (członkami rodziny, przyjaciółmi), co jest dodatkowym czynnikiem motywującym.

Niektóre inteligentne opaski nowej generacji wyczuwają, gdy nosząca je osoba upada, mają jednocześnie GPS mogą więc w takiej sytuacji powiadomić a tym samym uratować komuś życie.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://ideatechnologie.com/category/wearable/inteligentne-opaski/

« Projekty domów z poddaszem do adaptacji – Jak można zabezpieczyć budynek za pomocą klap oddymiających? »

Autor:
admin
Date:
06/24/2021 um 10:06
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony