Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Wychowanie dziecka w domu drewnianym

W tym miejscu chciałbym skupić się na przybliżeniu Państwu pozytywnych cech posiadania domu z drewna. Zalety domów z bali można omawiać bardzo długo, jednak ja skoncentruję się na tych najważniejszych. Przede wszystko dom z drzewa to zdrowy dom. Drewno posiada wrodzoną zdolność do utrzymywania właściwego poziomu wilgotności.

Mikroklimat w domu drewnianym

Jego specyficzne cechy budowlane potrafią stworzyć niedostępne nigdzie indziej właściwości swoistego mikroklimatu wnętrza domu. Drzewo produkuje poza tym olejki eteryczne, które poprawiają ogólne samopoczucie i działają dobroczynnie na zdrowie. (Łagodzą przyczyny alergii i chorób układu oddechowego). W tym miejscu ciekawostka.

Osoba, która mieszka w drewnianym domu żyje statystycznie o kilka lat dłużej od swojego sąsiada z ceglanego domu. Kolejną cechą jest nieporównywalnie krótszy czas budowy.

Ile trwa budowa domu drewnianego

Wykonanie takiego domu, którego gotowe elementy są przywiezione na miejsce budowy trwa maksymalnie cztery tygodnie. Z tego faktu wynika wiele korzyści. Mieszkaniec otrzymuje konstrukcję budynku, która odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania. W umowie określony jest koszt całej budowy, który jest niezmienny w trakcie trwania budowy, niezależnie od dodatkowych kosztów które ponosi wykonawca.

Koszt budowy domu drewnianego

Osoba która inwestuje w taki dom z bali nie musi czekać tak długo jak w przypadku budowy murowanego domu. Krótszy czas budowy to rzecz jasna krótszy czas pracy robotników co przełoży się niewątpliwie na mniejsze koszty robocizny. Warto to mieć wziąć pod uwagę gdy zaczniemy planować budowę naszego ukochanego domku.

« Jazda konna – dla dziecka? – Bezpieczne dla dziecka balustrady szklane w domu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony