Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Wychowanie dziecka

Gdy w rodzinie pojawia się nowy, mały członek, to na rodzicach stawia się obowiązek wychowania dziecka i zapewnienia mu godziwych warunków życia. Wychowanie jest procesem przystosowania dziecka do życia w danym społeczeństwie. Każde społeczeństwo charakteryzuje się własnymi przesłankami do tego jak ma wyglądać i jak zachowywać się obywatel.

Jak wychować dziecko

Przesłanki te budowane są na bazie historii danego państwa, na jego tradycji i zwyczajów, które zmieniają się przez wieki. To rodzice mają obowiązek przekazania i nauczenia własnych potomków zasad życia i postępowania w danej sytuacji. Często zdarza się, że rodziców w kwestii wychowania paraliżuje strach i obawa przed nieprawidłowym pokierowaniem dzieckiem, co może być przyczyną braku odnalezienia się dziecka w danym systemie wartości i społeczeństwie.

Błędy podczas wychowywania dzieci

Tak naprawdę podczas wychowania dziecka rodzice popełniają jeden kardynalny błąd – uważają oni dziecko za swoją własność, przez co nie pozwalają mu na indywidualne doświadczenie życia oraz nie potrafią w pełni zaufać swojemu dziecku w różnych kwestiach związanych z życiem.

« Mężczyzna a dziecko – Mój przyjaciel – dziecko »

Autor:
admin
Date:
05/07/2010 um 10:40
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony