Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Wyprawka dla noworodka na lato

Gdy rodzi się mały człowiek, wpadamy w panikę, gdy okazuje się, iż wyprawka dla noworodka jest niekompletna. Zatem przygotujmy wszystko spokojnie dużo wcześniej, zanim nadejdzie czas porodu, by spokojnie czekać czasu rozwiązania.
Jakie pieluszki powinna mieć wyprawka dla noworodka?

Z pewnością jednorazowe pieluszki zdejmują z nas ciężar z ciągłego prania pieluch tkaninowych. Jednak zaopatrywanie się wyłącznie w jednorazówki byłoby błędem. Warto mieć kilka tetrowych i muślinowych pieluszek, ponieważ posłużą nam one jako prześcieradełko, zasłonka do wózka, cienki kocyk do przykrycia lub przytulanka do ssania przez noworodka. Tetra jest sprawdzonym materiałem, lekkim i dobrze chłonącym wodę. Można je gotować i prasować.

Jeżeli chcemy bardziej delikatnych pieluszek od tetry, do tego nie tylko przewiewnej i oddychającej, ale tez takiej, która nie przegrzewa, a jednak utrzymująca ciepło, postarajmy się o pieluszki wykonane z muślinu. Wyposażona wyprawka dla noworodka w tę bardzo delikatną tkaninę, którą przed pierwszym użyciem trzeba uprać, by nabrała jedwabistej miękkości. Z każdym praniem pieluszka muślinowa będzie coraz bardziej delikatna. Nie trzeba jej prasować, ani wybielać, wręcz jest to zakazane. Odpadają nam z tego powodu dwie czynności, a mianowicie zyskujemy więcej czasu dla siebie i dziecka. Oszczędzamy też pieniądze, które musielibyśmy wydać na wybielacz i zużycie prądu podczas prasowania.

Jak bardzo różni się wyprawka dla noworodka latem i zimą?

Biorąc pod uwagę temperatury panujące na dworze, na letnie narodziny z pewnością wybierzemy cieńszy becik i czapeczkę, które będą potrzebne podczas podróży ze szpitala do domu. Natomiast zimą trzeba będzie noworodka cieplej otulić. W domu, jeżeli mamy sprawne ogrzewanie, reszta wyprawki będzie taka sama na wszystkie pory roku.

Najistotniejsze w całym zamieszaniu są ubranka i pieluszki, to bardzo ważna część, jaką musi mieć wyprawka dla noworodka. Co do ubranek to sprawdzą się rozpinane bluzeczki na guziki lub wiązane na sznureczki. Ważne, by nie blokować twarzy dzidziusia podczas przebierania. Śpioszki łatwo się zakłada, gdyż przy tej czynności maleństwo może swobodnie leżeć.

Opisane elementy wyprawki dla noworodka znajdziesz w sklepie dziecięcym: https://tamaja.pl/wyprawka-dla-dziecka

« Suplementy diety dla dzieci na różne dolegliwości – Metalowe szafki szkolne i ich zalety »

Autor:
admin
Date:
08/25/2020 um 11:17
Category:
Dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony