Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się do jakiej szkoły posłać swoje dziecko, podczas gdy jest ono jeszcze w przedszkolu. Wpływa na to ciągła troska rodziców o to, aby wybrać dla dziecka to, co najlepsze. Główna decyzja dotyczy tego, czy wybrać szkołę publiczną czy prywatną szkołę podstawową. Tak jak wiele rzeczy, i jedna i druga szkoła ma swoje plusy i minusy.

Prywatna szkoła podstawowa kosztuje, ale i daje większe możliwości jeśli chodzi o sposoby nauki w takiej szkole i dodatkowe zajęcia. Duże znaczenie ma też obserwowany ostatnio w wielu miastach fakt zatłoczenia szkół publicznych.

Szkoła podstawowa dla twojego dziecka

W prywatnej szkole podstawowej jest zdecydowanie mniej uczniów w jednej klasie. Rodzice dzieci często chcą, aby ich dziecko miało dużą styczność z językiem obcym. Rozwiązaniem może być dwujęzyczna szkoła podstawowa, w której zajęcia prowadzone są w języku ojczystym i języku obcym. Czy to dobre rozwiązanie? Na pewno możemy zaoszczędzić na kursach dodatkowych z języka angielskiego.

Mając tyle styczności z obcym językiem w szkole, nie potrzeba już uczęszczać dodatkowo do innej szkoły językowej. Dwujęzyczna szkoła podstawowa daje naszemu dziecku solidną porcję dodatkowych godzin języka angielskiego. Zazwyczaj prywatne szkoły podstawowe w swojej ofercie również mają dodatkowe godziny języka obcego.

Językowa szkoła podstawowa

Oprócz angielskiego, dziecko może uczyć się też innych języków, już od pierwszej klasy takich, jak francuski, włoski, hiszpański czy rosyjski. Do atutów prywatnej szkoły podstawowej wielu rodziców zalicza tzw. „ograniczone grono uczniów”.

Co to znaczy? Prywatna szkoła podstawowa raczej nie będzie mieć w swoich murach dzieci z rodzin patologicznych, bo takich rodzin najzwyczajniej nie stać na płacenie za szkołę. Wyeliminowane zostają więc zjawiska typu: agresja wśród dzieci, przedwczesne palenie czy picie alkoholu.

Czy warto posyłać dziecko do szkoły językowej

Jednak i tak są osoby, które nie widzą żadnych związków pomiędzy sytuacją finansową rodziców a tendencją dziecka do powyższych zachowań. Uważają oni, że często jest wręcz odwrotnie – to dzieci bogatych rodziców wpadają w nałogi we wczesnych latach. Nie ma reguły. Czy wybrać szkołę publiczną, prywatną szkołę podstawową czy ma to być dwujęzyczna szkoła podstawowa?

Należy rozpatrzyć sprawę z różnych stron, uwzględniając co jest dla nas – rodziców – najważniejsze, jeśli chodzi o dobro naszego dziecka rozpoczynającego edukację szkolną.

http://szkola-mentis.edu.pl Szkoła podstawowa Warszawa

« Meblar Komi – propozycja dla dziewczynek. – Etapy badania tomografem komputerowym »

Autor:
admin
Date:
06/14/2018 um 17:37
Category:
Edukacja
Tags:
, ,  
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony