Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Nonviolent Communication nie tylko dla rodziców

Jak prawidłowo zbudować relację z dzieckiem? Rodzice nastolatków wchodzących w trudny okres buntu w szczególności powinni odpowiedzieć na to pytanie. A jak prawidłowo zbudować sobie relację z własną teściową? Czy też z pracownikami? W szczególności w takich momentach, kiedy emocje biorą górę?

Czy da się w ogóle zbudować poprawne relacje, jeżeli doskonale jesteśmy znani z wybuchowości, nerwowości, itd.? Tak, jak najbardziej tak. Tylko należy nad sobą popracować i to niekoniecznie na terapii indywidualnej u psychologa.

Nonviolent Communication (Porozumienie bez przemocy) – szkolenia dla każdego

Można znaleźć dla siebie dobre, rozwijające szkolenia, dzięki którym będzie można poznać źródło emocji własnych i drugiej osoby. O czym tu dokładnie mowa? O Nonviolent Communication. Po polsku Porozumienie Bez Przemocy lub też Język Serca jest szkoleniem w głównej mierze skierowanym do rodziców chcących zbudować poprawną relację ze swoimi dziećmi i to na różnym etapie.

Takie szkolenia dają okazję do przemyślenia wielu spraw i pracy nad zmianą swoich stosunków z pociechami – niezależnie od tego w jakim wieku są. Szacunek, zrozumienie, troska, miłość – dzieci dzięki swoim rodzicom poznają takie wartości. Należy zacząć działać w odpowiednim czasie, dzięki czemu dziecko wyrośnie na dojrzałą i rozsądną osobę.

Autentyczne potrzeby

Zamiast ciągle przerzucać winę na drugą osobę, czas zrozumieć siebie nawzajem. To czas, gdzie negatywne emocje, zostaną zastąpione szczerymi uczuciami. Szkolenie NVC pomaga rodzicom w szczególności rozróżnić prawdziwe potrzeby od tzw.”zachcianek” dziecka. Jak mówić, aby nie nakręcać kłótni z dzieckiem? To bardzo trudna sztuka, której niestety dzisiaj wiele osób dorosłych nie umie.

Co należy zrobić z trudnymi emocjami? Jak prawidłowo określić potrzeby NVC? Tak wiele pytań można już dzisiaj postawić. Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, koniecznie trzeba udać się na takie szkolenie. Czas spędzony pośród innych uczestników na pewno nie będzie stracony. To najwyższy czas na zmiany. Po co psuć sobie relacje z innymi, skoro są to dla nas najbliższe osoby? Życie samotnika nie jest wcale wesołe. Warto mieć bliskich dookoła siebie.

Dowiedz się więcej: https://aleksandramroczko.pl/komunikacja-i-porozumienie-jezyk-serca-pbp/

« Dziecko i komputer? Serwis laptopów z miasta Wrocław pomoże – Ukulele instrumentem dla dzieci i dorosłych »

Autor:
admin
Date:
06/10/2020 um 11:12
Category:
Edukacja
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony