Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Etapy badania tomografem komputerowym

Na badanie tomografem komputerowym należy się rejestrować, ponieważ obowiązują kolejki. To, jak są długie w dużej mierze zależy od tego, czy decydujemy się na skorzystanie z usług prywatnych czy państwowych. Jeżeli będą to usługi prywatne, czas oczekiwania na będzie na pewno niezbyt długi.

Badanie tomografem komputerowym

Na badanie trzeba będzie się zgłosić nawet za kilka dni, dlatego czas oczekiwania jak widać nie będzie aż tak bardzo długi. Przy rejestracji pacjent otrzyma niezbędne informacje, w jaki sposób należy przygotować się do badania. Przede wszystkim otrzyma informację, że tomograf Wrocław wykonuje badania jedynie u pacjentów, którzy są na czczo.

Niektórzy pacjenci mogą zostać również poproszeni o to, aby wykonać test wydolności nerek, a także mogą zostać poproszeni o podanie nazw leków, jakie przyjmują na stałe.

Kiedy wykonać badanie tomografem komputerowy

Każda pracownia ma indywidualny zestaw pytań, jakie przygotowywane są do pacjentów, którzy chcą poddać się takiemu badaniu. Jeżeli podczas badania ma zostać podany kontrast, pacjent zostanie poproszony o zbadanie poziomu keratyny we krwi.

Dzięki temu będzie mogła mu zostać podana odpowiednia ilość środka kontrastowego. Gdy już pacjent zgłosi się na badanie, zostanie ono wykonane bardzo szybko. Nie będą mu towarzyszyły żadne późniejsze dolegliwości.

Ile kosztuje badanie tomografem?

Po zakończeniu badania, na wynik czeka się zwykle kilka dni. Analiza badania prowadzona jest przez lekarza, który ocenia, czy w organizmie są jakieś zmiany czy też nie. Na pewno więc badanie tego typu nie będzie dla nikogo kłopotliwe, ponieważ nie wiąże się z żadnymi większymi utrudnieniami.

« Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka? – Profesjonalne wkładki do butów dla dzieci. »

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony