Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Bezpieczne dla dziecka balustrady szklane w domu

Warto wiedzieć, iż decydując się na balustrady szklane kupujemy nie tylko zabezpieczenie, ale również ciekawą aranżacje wnętrza. Pierwszym wyborem, którego możemy dokonać jest system mocowania.

Balustrady szklane montuje się za pomocą pionowych lub poziomych słupków, punktowo do boku stropu i boków schodów, przykręca się bezpośrednio do podłogi lub  samonośne.

Oferty balustrad szklanych

Na rynku są oferowane również takie balustrady szklane, których system montażowy jest całkowicie ukryty w podłodze. Każdy z powyższych systemów spełnia oczywiście wymogi bezpieczeństwa.

Wybór któregoś z nich najczęściej zależy od rodzaju i miejsca montażu balustrady, jednak czasami zależy tylko i wyłącznie od gustu kupującego. Balustrady szklane, aby były bezpieczne, bez względu na użyty system mocowania powinny być montowane przez wyspecjalizowane firmy.

Jak ozdobić balustradę szklaną

Dlatego jeśli zależy na przede wszystkim na bezpieczeństwie a nie na efekcie wizualnym, warto najpierw zorientować się który z systemów najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i potrzebom.

Kolejnym wyborem przy zakupie balustrady jest wybór materiału, z którego wykonana będzie konstrukcja i ewentualne poręcze. Najczęściej stosowane to stal nierdzewna i mosiądz.

Bezpieczeństwo balustrady szklanej

Powierzchnia balustrady najczęściej jest ocynkowana, pomalowana, wypolerowana lub matowa. Aby balustrady szklane można było dopasować do wnętrz wykończonych w różnych stylach i jednocześnie były one bezpieczne, istnieje również możliwość wyboru szyb i okuć.

Wszystkie te elementy sprawia wspólnie, że nasze balustrady szklane często stanowią najpiękniejszy element, podkreślający styl urządzenia naszego wnętrza.

« Wychowanie dziecka w domu drewnianym – Skuteczne maseczki do ciała z glinką »

Autor:
admin
Date:
11/05/2012 um 13:14
Category:
Pokój dla dziecka
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony