Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Jazda konna – dla dziecka?

Często słyszy się opinie, że wychowanie ze zwierzętami jest dla dzieci bardzo korzystne. Oczywiście najczęściej chodzi o kotki i pieski, ewentualnie rybki czy chomiki. Nie mówię, że to źle – to super zwierzaki, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy nawet największego ponuraka. Co jednak, gdyby spróbować zabawy ze zwierzakiem większego kalibru – np. z koniem?

Stadniny w naszej okolicy

Temat trudny, bo i ciężko o dobrą stadninę w okolicy, aby w ogóle spróbować jazdy konnej. Trzeba pamiętać, że dobra stadnina gwarantuje bezpieczeństwo, co jest najważniejsze w tym przypadku. Odpowiednia kadra zatrudniona potrafi dobrze poprowadzić konia i sprawić, że jazda będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Jak rozpoznać dobrą stadninę?

Osobiście zawsze patrzę na to jak wyglądają konie, co jedzą (np dobre żywienie koni) oraz jak zajmuje się personel. Podejście do konia to podstawa w tej sytuacji. Jeśli personel ma dobre podejście do zwierząt to można domniemać, że i do Twojego dziecka będą się odnosić prawidłowo.

Moim zdaniem jazda konna rozwija bardzo mocno dziecko pod względem fizycznym – mięśnie nóg, pośladków oraz pleców. Również ręce bardzo dobrze się rozwijają. Generalnie to taka jazda na rowerze, tylko bardziej zaawansowana. Gorąco polecam!

« Mój przyjaciel – dziecko – Wychowanie dziecka w domu drewnianym »

Autor:
admin
Date:
07/13/2012 um 14:02
Category:
Zwierzęta a dziecko
Tags:
 
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony