Zum Inhalt springen


E-Dziecko.waw.pl


Koń dla dziecka? Dowiedz się jak go żywić

Prawidłowe żywienie konia wymaga nie tylko podawania odpowiedniej paszy, ale też dostosowania jej ilości do potrzeb konkretnego zwierzęcia. Jeżeli wiosną i latem koń przebywa na pastwisku, ilość pożywienia zwykle mierzona jest w hektarach, jakie ma dla siebie jedno zwierzę.

Jak odpowiednio dbać o konia


Dorosły koń
potrzebuje około pół hektara użytków zielonych dziennie. Naturalna roślinność to dobra, treściwa i dobrej jakości pasza, jednak nie zawsze właściciel konia ma do dyspozycji duże pastwiska. Wtedy konia należy karmić koszonymi zielonkami w ilości około 10-30 kg dziennie.

Jak żywić konia

Doskonałą pasza dla konia jest również owies – zawiera mnóstwo wartości odżywczych i dostarcza wszystkich niezbędnych dla organizmu zwierzęcia substancji. W zależności od wieku i wagi konia, należy mu podawać około 3-7 kg owsa dziennie.

Świetną paszą jest również siano łąkowe, które powinno pochodzić z suchych łąk. Nie jest wskazane siano koszone na łąkach podmokłych, gdyż może być dla konia po prostu szkodliwe. Siano łąkowe koń powinien spożywać w ilości około 10 kg dziennie.

Jaka pasza będzie najlepsza dla konia

Wybór pasz dla koni jest dość szeroki, wszystko zależy od potrzeb i upodobań zwierzęcia oraz od możliwości jego właściciela. Najważniejsze jednak, by za każdym razem, gdy właściciel chce przejść z jednej paszy na inną, powinien przyzwyczajać do niej konia stopniowo.

Jeśli koń jednego dnia je owies, a drugiego dnia otrzyma tylko porcję siana, może to być szkodliwe dla jego przewodu pokarmowego.

« Fascynująca wycieczka do Francji z dzieckiem – Dziecko w domu drewnianym »

Autor:
admin
Date:
03/15/2016 um 08:34
Category:
Zwierzęta a dziecko
Tags:
,  
Trackback:
Trackback URI

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Wszystko dla dziecka
Mapa strony